| PeMihai a întrebat:

Bună TPU.
De ceva vreme Ps4 - meu a început să-mi arate o notificare enervantă ce spune ceva de genul "Stocarea e aproape plină, intră la setări, gestionare aplicații pentru a rezolva. Ei bine m-am uitat în setări și nu am găsit această categorie. De asemenea spațiul de stocare este doar pe jumătate plin. Mi-am dezinstalat 2 jocuri dar încă îmi apare.
Mă puteți ajuta sa rezolv problema sau sa ascund notificarea? De asemenea nu cred ca notificarea este de tip Pop-up deoarece arată diferit.
Mulțumesc,

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Poate ai card de memorie in ea cum au camerele foto, scoate cardul acela si vezi poate din cauza lui ai notificarea, daca nu ai card in ea atunci o fi ceva pe soft o eroare trebuie un servis reparatii console sau o duci la ăstia care repara resofteaza telefoane calculatoare stiu ei ce sa i faca, este veche sau nouă consola? O ai demult? Era noua sau ai cumparat o second hand.

| mihai69 a răspuns:

Probabil are ceva cam cum se întâmplă la telefoanele cu Android: se umple o zonă de memorie sistem (rezervată) cu junk (fișiere temporare neșterse, salvări mai vechi, setări etc.) și sistemul lui de operare te anunță că nu mai are loc pentru a-și desfășura normal activitatea.
Dacă la Android știu că sunt utilitare care golesc memoria cache și junk-ul din sistem, pentru consolă nu cunosc nimic. Caută mai bine pe forumurile dedicate.

| PeMihai explică (pentru mihai69):

Multmuesc pentru raspuns dar am rezolvat. Problema era de fapt de la televizor (e un model cu Android).