| anonim_4396 a întrebat:

De curând am achiziționat un nou laptop. Totul bine și frumos până am început să instalez jocuri. La unele îmi dă eroare că nu sunt updatate driverele și când încerc să le updatez nu merge, la altele îmi dă eroare că laptopul nu este compatibil. Ce îmi recomandați să fac?
Menționez că laptopul este Acer, 8 gb ram, windows 10, procesor i7 based on x64, placă video de 4 gb ram, dar OS este pe 32 de biti. Ar putea fi asta problema? Sau este problemă la drivere? Anterior am avut un laptop la fel și îmi mergeau aplicațiile fără probleme.

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Pai binenteles ca unele jocuri mai noi nu merg pe un SO 32 bit! Apoi sigur ca conteaza foarte mult sa ai driverele la zi! Nu inteleg ce ai facut sau cum ai facut de nu poti sa reinnoiesti driverele dar te sfatuiesc sa mergi pe site-ul lor si sa le descarci unul cate unul! bafta!
Link : https://www.acer.com/ac/ro/RO/content/drivers

| AnnonymousName a răspuns (pentru lpavel):

Problema era ca era OS pe 32 bit. Mersi oricum.

| lpavel a răspuns (pentru AnnonymousName):

Pentru putin!

3 răspunsuri:
| octav005 a răspuns:

Da este posibil si de la drivere. sa fie la zii.