| BloodAndBon3 a întrebat:

De curand am reinstalat windowsul datorita unor virusi.Am formatat doar partitia C. Dupa o zi-doua calculatorul a inceput sa se restarteze odata la 15-30 min. A facut asa de mai multe ori dupa care nu se mai incarca windowsul datorita unui Blue screen of death (ecran albastru cu scris alb).Eu am mai avut aceasta problema si inainte. Am instalat windowsul din nou crezand ca se remediaza problema.Mi-a mers normal timp de 2 zile.dar acum se restarteaza si mai repede si are aceeasi eroare. Am scris ceva din ea : *** STOP: 0x00000050 (0x833C24D8, 0x00000000, 0x80566811, 0x00000000) Beginning dump of physical memory. Physical memory dump complete. Mentionez ca am acest windows de aproximativ 1 an jumatate si este cam zgariat in urma multor instalari. Daca ma puteti ajuta va multumesc mult si dau FUNDA +vot. :*

Răspuns Câştigător
| Kaveri a răspuns:

Reinstaleaza windows, descarca ultima versiune cu driverul placi video de pe site-ul producatorului la fel si cu placa de sunet, retea. Nu mai folosi driverele pe care le ai tu pe CD-uri sau nu mai stiu unde, deoarece eroarea aia inseamna conflict intre placa video si o alta componenta sau program/joc instalate necorespunzator.

4 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Probabilitate ca una din memorii sa fie busita este foarte mare. In concluzie fa niste teste de memorie cu MemTest-ul. Nu formata ambele partitii ca nu ai de ce. Nu umbla in bios ca nu ai de ce. Dupa ce faci testul, ne mai auzim.

| BloodAndBon3 explică:

Acum. la alt bsod mi-a dat altfel de eroare si anume :tcpip.sys - address F613F744 base at F6139000, datestamp 485B99AD asta ce mai inseamna si de ce mi-a dat o eroare diferita. Cand am spus ca "windows-ul este zgariat" ma refeream la CD.

| MaurSEF a răspuns:

Prima data ai putea sa incerci,sa scoti placuta,sau placutele de rami,sa le cureti, si dupa sa le pui inapoi, sa vezi daca se mai intampla asta, dupa sa dai din bios default settings dai f10, yes, si cam asta a fost.bafta

| Virgil_Iurascu_1989 a răspuns:

Instaleazal iar si formateaza si C si D. Asta ar rezolva totul daca ai virusi Daca nici asa nu merge inceasca sa cauti un windows de la prieteni si instaleaza-l pe acela,
Salut.