| DodyQkz a întrebat:

De curand, mama mea si-a luat un telefon nou. Ea are o problema : in vechiul ei telefon, un Samsung cardinal avea foarte multe contacte (aprox. 500) si nu i-au incaput toate pe SIM. Cum pot sa fac sa ii transfer contactele din telefonul vechi in telefonul nou ( un dallas )? Cel mai rapid si cel mai bun raspuns primeste fundawinking!

Răspuns Câştigător
| ganutzu a răspuns:

Simplu...repeti procedura de 5 ori..copiaza doar 100 de contacte gin agenda pe cartela si apoi muta-le in telefonul nou..si tot asa pana le-ai luat pe toate

3 răspunsuri:
| itsirc3 a răspuns:

Cred ca cel mai simplu e sa transfere ce are pe cartela in telefonul nou, apoi sa stearga ce avea pe cartela si sa puna pe cartela numere din telefonul vechi. Si face asa pana ia toate numerele din telefonul vechi se le pune pe telefonul nou.

evenso
| evenso a răspuns:

Ideea mea este sa copiaza contactele de pe sim pe memoria telefonului nou, apoi sa stearga contactele de pe sim si sa-l muta in telefonul vechi.
Dupa asta sa copiaza contactele de pe memoria telefonului vechi restul contactelor pe sim ( care dupa ce s-au sters contactele este gol ) si la final iar sa-l muta in telefonul nou si sa-l copiaza de pe sim in memoria telefonului nou.
Sper ca nu te-am zapacit happy

evenso
| evenso a răspuns:

Am uitat sa scriu inca ceva.
Poate ar trebui sa verifica una cate una contactele si sa le stearga pe cele care nu le mai foloseste, astfel se va elibera spatiu pe sim.