| Innocence a întrebat:

TPU!
De dimineata, de cand am deschis pc-ul imi apare in coltul din dreapta al ecranului mesajul urmator: "You may be a victim of software counterfeiting." "This copy of Windows din not pass genuine Windows validation."
Mda...stiam si eu ca Windows-ul meu este "o copie"laughing
Cum pot rezolva problema( in afara de achizitionarea unui Windows original). Daca nu actionez in niciun fel, se va intampla ceva in urmatoarele zile, va afecta functionarea normala a pc-ului? Pana acum nu s-a intamplat nimic, in afara de faptul ca fundalul- Desktop este negru si imi apare acel mesaj(pana la inchderea pc-ului).

2 răspunsuri:
| boogdan91 a răspuns:

Prostii ce zice Pumma09, vezi ca iti apare si in taksbar langa ceas prostia asta, da click dreapta iconita aia de acolo, change notification settings, se deschide o pagina in browser de unde debifezi casuta unde scrie ca tot vrei sa fii atentionat. Dupa urmatorul restart nu o sa ti mai apara nimic si o sa functioneaza OK windowsul. Bafta.

| Pumma09 a răspuns:

Acel mesaj, iti apare ca ai facut update la windows.
Poti scapa de problema aceasta, doar daca reinstalezi windowsul.
Daca il lasi asa, pe parcurs vei vedea ca se misca tot mai lent, si o sa inceapa sa iti faca figuri.
Cea mai buna solutie-> Reinstaleaza windows, si nu mai face update-urio la el.
Sper ca ti'am fost de ajutor.
Funda? big grin