| TonyR233 a întrebat:

Bună TpU! De la o vreme incoace, unele programe pe laptop-ul meu (Acer) unele programe ruleaza cu "purici" si de obicei dau crash. Ce ar putea cauza asta si cum pot repara asta? (Funda)

2 răspunsuri:
| flixbuster a răspuns:

De la televizoarele cu tub nu am mai auzit de "purici". Poti sa faci o poza, sa o urci pe imgur si apoi sa dai URL aici ca sa intelegem ce vrei sa spui?

| CM7YRE a răspuns:

"crash" in ce idee? Se inchide procesul? "Cu purici" poate fi de la driverele video, placa video etc. Incearca o reinstalare curata de sistem de operare, optimizare, sa ai toate driverele si pe-urma vezi "cum ruleaza".