| loeder23 a întrebat:

De mult ii dau overclock placii mele video care, din cate vad, este de la Asus, un amd radeon r7 240. Motivul pentru care imi dau overclock este ca sa am mai multe fps-uri in jocuri, fiindca nu prea am. Am cateva intrebari in legatura cu OC mode ( overclock mode ) :
1. Folosind un program de OC, nu pot sa imi defectez GPU-ul decat daca umblu la tensiune, corect?
2. Fiindca placa mea este de la Asus, am primit si un program numit Asus Gpu Tweak 2, cu care imi pot da OC la GPU. Pot folosi si alt program? Adica de exemplu pot folosi MSI Afterburner chiar daca placa mea video nu este MSI, ci Asus? Si daca nu pot, imi puteti da exemple de porgrame universale pentru OC?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca suprasoliciti ceva si nu are de unde, ce crezi ca se intampla?
Daca eu te pun sa alergi 10km, dar mori de sete? Ce se intampla?