| sKyR0 a întrebat:

De o săptămână am probleme cu monitorul, adică se tot stinge în timp ce îl folosesc, ideea e ca se oprește și la 30 de minute după ce l-am pornit prima oară iar alteori după 3-4 ore.

Prima oara am crezut ca e de la cabluri, le-am schimbat pe toate după ce am văzut ca e la fel am crezut ca e de la monitor asa ca l-am schimbat dar e tot la fe.

Ce sa fac? Mulțumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Verifica monitorul si pe alt PC.
Eu am patit sa mi se actualizeze driverul de la Intel HD Graphics si sa se tot stinga monitorul si aprinda. Daca asta iti e cazul si tie, dai rollback sau instaleaza-l de pe site-ul Intel (daca ai GPU dedicat sau ATI, de pe site-ul respectiv, NVIDIA, AMD, etc).

| sKyR0 explică (pentru anonim_4396):

La mine după ce se stinge monitorul nu mai pornește deloc și apare lipsă semnal. Mulțumesc pentru răspuns.

3 răspunsuri:
| valystefan10 a răspuns:

Un capacitor este cauza, adica un condensator

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru valystefan10):

Subscriu si eu la asta. Am avut o problema similara, m-a costat vreo 40 RON acum citiva ani sa il repar. Inca merge si in ziua de azi. happy