| mitzuthebest a întrebat:

de o saptamana si un pic am cumparat un Laptop Asus X552MJ-SX009D, Intel Pentium Quad-Core, Memorie 4GB, HDD 500GB, nVidia GeForce, Free DOS, de la Flanco.Totul e bine si frumos cu o exceptie.Cat timp ruleaza se unde un mic carait.Nu e deranjeaza dar as vrea sa stiu daca e normal.Depilda, laptopurile colegilor mei nu fac nici un fel de zgomot.
Inca ceva, in comanda nu se preciza garantia.Un coleg mi a spus ca orice laptop are garantie incula de 2 ani.Asa i?

Răspuns Câştigător
| Ionait a răspuns:

Caraitul e cel mai probabil de la HDD. Modelele nu tocmai de top se aud destul de bine. Garantie ai 24 luni.

4 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Ciriitul e de la hard sau de la racire. Sau de la ambele. Roaga-te sa nu fie un rahat ca majoritatea laptopurilor ieftine de la Asus (nu o spun ca rautate, am si eu un Asus de doi lei si mi-au trecut destule prin mina).

| FlorinCiokan a răspuns:

Ai garantie 2 ani. Mai nou cred ca o ai electrica adica online.
Ceva nu e in regula. Ti-as recomanda sa il trimiti la ei astepti cateva zile dar macar stii ca il vor verifica ei sigur va fi mai ok. Ramane la parerea ta daca poti sta cateva zile fara el. Alt motiv sa nu il trimiti nu as vedea. Bafta

| DeliaDelyDede a răspuns:

Da, si ti-ai luat cel mai najpa laptop din lume. Cum sa aiba doar 4GB?!?
I-ai un racitor caci s-ar putea sa fie din cauza ca se incalzeste.

| anonim_4396 a răspuns (pentru DeliaDelyDede):

Omul si-a luat ce si-a permis, nu trebuie judecat din cauza asta, si avand in vedere ca am multi prieteni care nu au trecut in viata lor de 2gb ram, e destul de ok, si de la incalzire nu poate fi, singurul lucru care poate fii din cauza "Raciri" este ca poate e deplasat coolerul, deci unracitor nu l-ar ajuta de loc... daca nu stim, nu raspundem, ok? big grin asa facem comunitatea mai utilawinking