| kLowNii a întrebat:

Deci, de vreo 2 zile telefonul nu mi se mai incarca...a stat o zi intreaga la incarcat si nu s-a incarcat deloc. L.am resetat la setarile din fabrica si apoi a mers sa se incarce vreo 40% dar peste cateva ore cand l-am pus nu prea. O noapte intreaga s-a incarcat vreo 30% iar acum nu mai merge. Arata ca se incarca, incarcatorul e bun (am incercat vreo 3) si cred ca s-a stricat bateria. Imi puteti spune daca mai merge sa fac ceva, sau daca ati patit la fel si ce ati facut? (mentionez ca am telefon Allview x2 twin, caruia nu se scoate bateria. )

1 răspuns:
| Storm1X a răspuns:

Am patit ceva asemanator la un S2, bateria originala nu mai tine asa ca i-am cumparat alta, dupa o vreme am revenit la cea veche dar nu mai era acceptata, imi arata ca se incarca dar imi dadea o eroare si se tot restarta telefonul. Am pus-o din nou pe cea fake si totul a fost ok, deci presupun ca este bateria de vina (sunt cam proaste cele din ziua de azi). Poti sa incerci la un service sa intrebi daca au idee sau la garantie daca inca o detii