| AnotherAnswer a întrebat:

Dețin un Huawei p9 lite 2017 si vrei să știu dacă una din cele două boxe din partea de jos a telefonului este doar de design, deoarece telefonul este nou iar mie îmi funcționează doar o boxa!
Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| Ionutc3 a răspuns:

Salut! Este microfonul cealalta asa zisa,, boxa" nu este pusa de forma, e pusa ca sa nu se vada urat doar cu una. Sper ca te-am ajutat!winking

5 răspunsuri:
| Clorox a răspuns:

Este de design...

| En3Rgi a răspuns:

Acela este microfonul.Asa am crezut si eu prima data ca e defect sau ceva, am vrut sa il dau inapoi laughing Dupa am aflat ca era ok, asa e el facut.

| OpieSamcro a răspuns:

Fa un stereo test, iar daca atat sunetul "right" cat si sunetul "left" vin pe aceeasi boxa, una este de design, din cate stiu eu, microfonul este in partea inferioara, deci, poate in al doilea loc ai microfonul, stereo test gasesti pe Youtube!

| Florinflo78 a răspuns:

Salut,am si eu un Huawei p8lite si un difuzor este pentru muzica si celalalt pentru cand vorbesti la telefon si dai pe "difuzor".
Asa este la Huawei-uri.

| XYZ02 a răspuns (pentru Florinflo78):

Gresesti,nu este pentru difuzor, acolo se afla un microfon atat, nicio boxa.
Este pentru design.