| koKu a întrebat:

Buna TPU
Detin un LG GT405 si am o problema
Cand apas pe ecran /are touch-screen/ nu merge nu mai actioneaza telefonul deloc.
Cred ca este touchscreen`ul sau ce altceva?
Daca aceasta este problema si sunteti siguri ..va rog spuneti-mi
cam cat ar costa sa il repar
Multumesc anticipat.
Mega fuNDa

Răspuns Câştigător
| FlorinDiablo a răspuns:

Deci daca nu mai merge facut nimic pe el e touchscreen-ul te costa in jur de 60 de lei reparatia si se schimba foarte usor, se scoate o banda flex din matherboard se pune noul touch cu noua banda se aprinde te duci la setari calibrezi si e ca nou big grin