| lolec a întrebat:

BUNA TPU! doresc sa imi cumpar un calculator (desktop pc) dintr-un magazin gen media galaxy, altex, domo, flanco deci sa nu fie online. Ma intereseaza ca unitatea sa fie pana in 18.000( 18 milioane lei vechi) si sa suporte cam toate jocurile aparute in ultimul timp gen gta, nfs. etc. Eu am vazut cateva modele dar sunt curios daca am dreptate. FUNDAA!

1 răspuns:
| Brodo a răspuns:

In primul rand trebuie sa iti alegi un pc cu o configuratie buna pentru ce iti trebuie tie si sa aiba procesor Intel nu AMD caci AMD-urile se supraincalzesc si nu o sa mai poti juca ce vrei tu. Ai nevoie de macar 4 gb RAM, HDD 160, Placa video dedicata 1-2 gb. Deci cam asa ceva trebuie gasit pentru a-ti satisface toate cerintele!