| Alexandru390 a întrebat:

Bună TPU.
Este acest pc bun pentru gaming? Măcar rulează jocurile la grafici medii sau mici? Sau măcar jocuri ușoare cum ar fi minecraft și roblox. Vă rog să fiți sinceri.

PC: https://m.emag.ro/......D3DL76BBM/

8 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Din toată unitatea placa video e perfecta dar ma așteptăm să aibă un procesor mai puternic cu mai multe nuclee și un minim 16 GB ram. Gta v probabil o sa ruleze în 40 50 fps.

| Alexandru390 explică (pentru Sofer):

Peste 1 an o să îi iau unul foarte bun. Deci zici că merită? Ma cam rămas uimit prețul lui. Nu vreau să îi dau comandă și când îl testez să am un cartof. Dacă mă înțelegi happy

| Ionut659 a răspuns:

Păi un fortnite bătut, un gta 4/5 cu indulgență și un minecraft și Roblox sau cs go în cel mai bun caz.

| Alexandru390 explică (pentru Ionut659):

La fortnite am văzut că placa video îl duce la 75fps cu grafici le epic în 1080p. Eu zic că e făcut pentru gaming.

| iKaiju a răspuns:

Minecraft si roblox sigur iti merge dar probabil nu super bine, pana la urma si un telefon ruleaza minecraft si roblox iar un i3 e ceva mai bun ca unele telefoane.

| Alexandru390 explică (pentru iKaiju):

Totuși acel rx580 e bun. M-am uitat pe YouTube și e un pic mai bun decât gtx 1070.

| Infotech a răspuns:

Salut! iti recomand un site cu produse sh, it-sh, diablos etc. iti cumperi un pc la 500-600 de lei, si pui o placa video in el, un rx 470. sau ceva de acolo. oricum, placile video trebuie umblate la ele ca au fost folosite la minat. placa video gasesti tot la ei, incearca si pe Youtube : cheap pc build, ai multe idei de acolo. cu 1000 de lei merge struna, iar de restul cumperi jocurile happy. Apropo, ce am auzit e ca jocurile piratate merg mult mai greu, din cauza existentei unui sistem al producatorului jocului. Spor!

| Alexandru390 explică (pentru Infotech):

Ms. Chiar mi-ai dat o idee. Mă voi gândi la asta happy