| Roberto5678 a întrebat:

Buna TPU.Eu mi-am luat o tableta smailo duo pepper 7 si cand o puneam in pc mergea la usb.Dar aseara cand l-am pus sa-mi descarc ceva nu mai mergea, doar sse incarca.Cineva ma poate ajuta?

Răspuns Câştigător
| denyemy a răspuns:

Nu iti mai merge driverul de la pc bine, reinstaleaza-l, cablurile se strica mai greu, dar se strica si ele, insa la tine daca o incarca nu e cablul de vina.

3 răspunsuri:
| DreamHouseit a răspuns:

Salut. mda motivul de se incarca este ca nu poate sa iti mai deschida fisierele din pc/tableta.
Asa mi se intampla si mie cu telefonull.
Schimba cablul acela de date (care intra in tableta si pc )

| Yamaha123 a răspuns:

Reinstaleaza driverul pentru usb la pc

| stefanel2000 a răspuns:

Cauta pe site-ul producatorului :http://www.smailo.ro/produse/tableta-7/specificatii-tehnice/,si cauta daca este un program special pentru sincronizare, daca nu intra pe link-ul acesta : http://www.androider.ro/my-phone-explorer-pentru-android-4006,si fa ce iti spune la "mod de utilizare".
Mult succes.