| Serea a întrebat:

Bună TPU eu vreau sa măresc memorie ram de la 1 GB la 6 GB. Îmi puteri spune cum? Știu ca umbli pe la My computer. Dau fundă!

Răspuns Câştigător
| Iancu_Silvan_1996 a răspuns:

Poti sa adaugi rami virtuali, este o memorie virtuala pe care o setezi tu, aceasta ajutand la fluidizarea programelor rulate in acel moment. Uite aici un tutorial : https://www.youtube.com/watch?v=fM2EMCuq7cU

| RAY a răspuns (pentru Iancu_Silvan_1996):

Cand mai raspunzi nu pacali omul,in primul rand nu e nici un ram virtual nu exista asa ceva,exista memorie ram reala /fizica,ceea ce se vorbeste acolo este astfel, memoria ram este memoria de scurta durata a unui pc, ceea ce se face acolo e doar un fisier care stimuleaza memoria ram =efect zero, pentru ca cpu daca pune programul pe hard tot nu rezolva nimic, cititrea informatiei de pe hard este mult mai inceata ca de pe memoria ram, nu exista memorie virtuala ram

| Iancu_Silvan_1996 a răspuns (pentru RAY):

Ia intra tu pe linkul acela. Și după mai vorbim.

| RAY a răspuns (pentru Iancu_Silvan_1996):

Cunosc bine informatica, nu trebuie sa intru

11 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Memoria ram este o caracteristica hardware. Vrei mai mult ram, cumperi placute de ram

| CristinaMaria1987 a răspuns:

Cumperi memorie RAM compatibila cu pc-ul tau
http://bit.ly/2xeNAdX

| Xenoverse a răspuns:

Daca vrei sa maresti memoria ram la PC sau laptop ce ai tu, trebuie sa mergi la magazin ca sa cumperi niste rami.

| Serea explică (pentru Xenoverse):

Am PC și la care magazin te referi? îmi dai un link?

| RAY a răspuns (pentru Serea):

Nu poti mari memoria fizica ram doar prin setarii este sf asa ceva, cumperi memorie ram, ddr1, ddr2 ce memorie ai tu

| Iancu_Silvan_1996 a răspuns (pentru RAY):

Te contrazici singur. Eu am vorbit despre memoria virtuală nu despre cea fizica. Te rog, daca nu știi despre ce e vorba, încheie discuția.

| RAY a răspuns (pentru Iancu_Silvan_1996):

Acuma vad, scuze, nb