| YouAlex a întrebat:

I-mi explica si mie cineva va rog, daca am un telefon codat in Orange.pot suna in alte retele sau daca ma poate suna alt-cineva de pe Telecom sa zicem.

Răspuns Câştigător
| Kisses a răspuns:

Codat înseamnă ca nu poți baga alte cartele de pe alte rețele ( cosmote, Vodafone ), merge doar cartela Orange, de sunat merge sa te sune și cei de pe Vodafone și Cosmote, și tu poți suna pe alte rețele. Chestia e ca sa nu bagi alta cartela în telefon ca nu îți va merge.

3 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Pai cine te retine, ca doar nu vorbesti doar in Orange...
Nu poti schimba cartelele, da aia e alta treaba!

| RAY a răspuns:

Nu poti foosi cartele Vodafone, cosmote etc da te poate suna oricine

suntserios
| suntserios a răspuns:

Codare nu are nicio legatura cu cine suni sau cine te suna