| LoCkEd02 a întrebat:

Ieri au cumparat ai mei un Televizor Smart 3D LED Samsung 40F6400, 101 cm, Full HD. Am vazut ca merge sa vad orice post TV in format 3D. Daca imi trag un film pe stick si il bag in TV merge sa-l vad 3D?

3 răspunsuri:
| SouLIce a răspuns:

Te referi la conversia din 2d in 3d.
Da merge

| ITMania a răspuns:

F6400 e 3D cu tot cu conversie.
Poti converti orice post 2D in 3D, dar e apa de ploaie, nu ai sa simti nicio diferenta.

Daca vrei 3D bun, iti iei filme 3D SBS sau 3D OU, iar apoi alegi din telecomanda formatul potrivit (ca sa stii ca sunt bune, filmul are 2 imagini, alaturate sau una peste alta, care vor fi combinate de TV).

Iar daca vrei 3D cu adevarat ok, te uiti la filme Blu Ray 3D, redate cu PowerDVD 12, dar iti cam trebuie si un sistem sanatos pentru asta, un cablu HDMI bun.

| AlexandruTeodor a răspuns:

Depinde de film, daca zici ca e SmartTV merge orice film/canal.