| Skrillex1 a întrebat:

Ieri mi s-a luat curentul deoarece cei de la Electrica au fost nevoiti sa taie niste copaci.
Internetul mergea perfect prin router pana la momentul cand am inchis calculatorul ( 5 minute inainte de a se lua curentul).
Chestia este ca acum cand deschid o pagina de internet imi apare o pagina cu ASUS Wireless Router RN-N12E in care imi scrie cu rosu : You have set the wrong dynamic or static IP Adress for RT-N12E.
Ce as putea sa fac? ( internetul merge cand pun firul direct in calculator ). Dau funda celui/celei ce ma ajuta!

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Trebuie sa reconfigurezi router-ul.

| palpAbil1real a răspuns:

Ai nevoi de o reconfigurare la router. anuntati pe cei care iti furnizeaza netul in cazul in care tu nu te pricepi.
Sau poti cauta tutoriale pe net.