| nicky10 a întrebat:

Îmi puteți explica,în detaliu,care e treaba cu VPN-urile astea,în special cu cele instalate de pe magazin play, care e rolul lor etc. zice ca ascunde ip-ul sau asa ceva am înțeles....deci nimeni nu îmi poate vedea ip-ul sau cum e? As vrea o explicatie mai în detaliu! Mulțumesc anticipat și dau funda cat se poate de repede!

Răspuns Câştigător
| LexTerOp a răspuns:

VPN este virtual private network, iti ascunde ip-ul cand navighezi pe internet, adica cand tu esti pe google, nu o sa iti apara ip-ul, o sa fii anonim pe orice site, te ajuta mult. Deci cand o sa ai VPN activat, nimeni nu o sa iti vada ip-ul adevarat si nu o sa poata sa iti dea flood sau etc. Iti pastrezi anonimatul pe net
Funda? :*

| nicky10 explică (pentru LexTerOp):

îți dau funda dacă îmi mai răspunzi la asta:100%anonim? Adică absolut nimeni nu poate vedea ip-ul tău real prin nici o metoda?

| LexTerOp a răspuns (pentru nicky10):

Absolut nimeni normal, dar un hacker foarte bun sau cei de la NASA da, pot sa iti vada ip-ul, in rest, stai fara probleme, poti naviga pe net sub forma unui anonim a.k.a ( hacker ), dar ai si grija ce faci, deco no stress

| nicky10 explică (pentru LexTerOp):

Cei de la nasa poa' sa descopere laughing)) care sunt cele mai bune aplicații? care merita descărcate dp magazin plac?

| LexTerOp a răspuns (pentru nicky10):

Nu stiu, eu folosesc pe pc, cauta pe mag. play si vei gasi, funda?

| Allleeexx a răspuns (pentru nicky10):

CyberGhost vpn, am si pe telefon si pe laptop. Iti poti schimba țara ca sa nu ii apară ca ai ip de România.

7 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Si ca o completare, orice VPN, mai ales gratuit, scade viteza de navigare, pentru ca trece tot traficul dintre tine si site-ul vizitat, printr-un server intermediar, unde are loc schimbarea IP-ului. Cel putin asa stiu eu, s-ar putea sa gresesc putin explicatia cauzei, dar modul de lucru acela e.

| Sn4k3 a răspuns:

Da, te face mai greu de urmarit, iti ascunde ip-ul generand altul temporar si astfel stai anonim pe internet.