| maryangelll a întrebat:

Imi puteti spune va rog cum as putea sa-mi schimb numele la profilul de facebook. Nu vreau sa-mi sterg profilul ci doar sa-mi schimb numele. Mersi anticipat!

Răspuns Câştigător
| ÐÿÅ a răspuns:

Buna! Simplu. intrii in "Setarile Contului" (care se gasesc in sagetuta aia de unde te si deconectezi) si dai click pe Editeaza la "Nume".winking

5 răspunsuri:
| Omulambitious a răspuns:

Clic AICI si te va duce la pagina Account > Account Settings unde poti modifica numele tau de la facebook. Este recomandat sa va puneti numele real.
Daca ai ales sa schimbi numele prin metoda de mai sus, aceasta schimbare nu se va produce instant, ci va trebui mai intai sa iti fie aprobat numele ales.
Setarile contului -> nume ->scrii numele dorit ->parola ta de facebook -> salveaza!

dai la "contul meu" in dreapta sus, "account setting" si gasesti acolo

Contul meu-setarile contului. iar acolo ai ce doresti sa schimbi...

Îţi las acest răspuns deoarece văd că niciunul nu a fost pe măsura aşteptărilor tale (de altfel, chiar nu sunt nişte răspunsuri satisfăcătoare).
Mergi la "Contul meu", selectezi "Setările contului" iar acolo poţi modifica la "Nume" (prenumele şi numele de familie). Este relativ simplu, dacă nu reuşeşti, îmi dai un private message.
Pentru a îţi schimba numele de la facebook trebuie să parcurgi câţiva paşi simpli şi am făcut câteva print screen-uri pentru a înţelege mai bine :
1. http://img543.imageshack.us/img543/7707/pas1.jpg
2. http://img208.imageshack.us/img208/191/pas2t.jpg
3. http://img211.imageshack.us/img211/7140/pas3.jpg
4. http://img163.imageshack.us/img163/4512/pas4x.jpg
Sper să te fi ajutat să înţelegi mai bine.
Numai bine!

funda plz:o3

| marycroitor a răspuns:

Acasa, setarile contului

| Ruxi00 a răspuns:

Cadnte deconectezi dai pe o sageata in jos din dreapta sus. Asa si faci dai pe ea dar nu dai pe " Delogare " si pe " Setarile contului " acolo va scrie Configurările generale ale contului si mai jos " Nume " bai pe " Nume " Si til schimbi cum vrei tu. Dar apoi drebe sa intreduci si parola pentru ca sa ti se schimbe. Succes!

Funda? big grin

| GiGica34 a răspuns:

In dreapta sus este o sageata care arata in jos dai pe aia si este acolo " Setarile contului " daiu pe el sia colo poti seta diferite chesti nume limba etc. dai clic pe nume si til schimbi. sper ca tea-m ajutat. big grin funda?

| madwtzw a răspuns:

Dai la account setings sau editare profil. si dai la nume. si pui ce vrei tu:*