| elena24gjike a întrebat:

Buna TPU
in seara asta am incercat sa descarc ceva pe pc, si aveam partitia c plina, am incercat sa sterg cate ceva si am sters google chrome, dar si internet explorer, cum pot instala din nou google chrome?

Răspuns Câştigător
| Surtulecs a răspuns:

Buna! Daca nu mai ai nici un browser instalat in pc de la care sa poti accesa reteaua internet poti sa intri de pe telefon pe site-ul GOOGLE CHROME si sa descarci acel setup al aplicatiei direct de pe telefon. Dupa ce ti s-a descarcat in telefon (undeva prin cardul SD in folderul cu download sau in memoria interna) iei cablul de date al telefonului, il conectezi la telefon, deschizi partitia cardului SD sau a memoriei interne a telefonului (depinde unde ti s-a descarcat), intri in folderul unde se afla aplicatia GOOGLE CHROME descarcata, dai copy (copiaza) iar apoi paste (lipire) pe pc, oriunde doresti. Si il rulezi. Se va instala singur.

Sper ca te-am ajutat!

1 răspuns:
| leapșa a răspuns:

Explorer-ul nu se sterge pentru ca vine la pachet cu Windows-ul.
Intra in start si scrie acolo "explorer", apoi intri pe Google si vezi, iti apare automat o casuta cu "download Chrome".