| edyutu a întrebat:

In viitor vreau sa imi cumpar un lapot de gaming pe care sa mearga cele mai noi jocuri. Ce laptopt imi recomandata si daca se poate sa imi dati link? De preferat pana in 2500-2600 leibig grin

Răspuns Câştigător
| ITMania a răspuns:

Cea mai buna varianta in banii astia:
http://bit.ly/1b1Hjyp

GT740M este cea mai buna placa video in bugetul tau si singura care merita luata in seama in banii astia.
Procesorul are Turbo la 2. 7GHz, arhisuficient pentru a rula orice joc, fiind mult mai ok combinatia asta decat una cu un procesor ceva mai bun si o placa video mai slaba, ea fiind cea care duce greul in jocuri.

Repet, la 2600 lei varianta mai buna ca asta in jocuri nu ai.

3 răspunsuri:
| DenisIonut01 a răspuns:

Daca vrei de gameing iti recomand un Calculator sau o consola ex: ps3, ps4, xbox, wii. Laptop-ul e mai mult pentru calatori. Iti spun din experienta, cu banii aia iti faci un pc cu cerintele la jocuri la minim, am intrebat si eu la un service. Daca te incapatanezi sa iei laptop, nu alege HP ca e problema cu caldura la ei. Ce ti-a dat user-ul de mai sus este o elegere buna ca cerinte minime la jocuri happy

Răspuns utilizator avertizat
| cookie01 a răspuns:

Salut! Acesta mi se pare bun la pretul care il spui tu http://www.oktal.ro/......89064.html

+ ca e Toshiba, marca japoneza.