| Costy_Regele_1991 a întrebat:

Intrebarea asta e pentru utilizatorii de telefoane Huawei: am un telefon Huawei p9 lite 2016 şi am observat ceva interesant dar destul de banal cand primesc o notificare imi lumineaza ceva mic in partea ecranului de sus in diferite culori de exemplu cand primesc notificari de pe whats app luminita e mov, de pe messenger e verde şi de la jocuri e galbena.Este posibila vreo setare in care sa-mi setez aceea luminița in funcție de preferințe? De exemplu aş vrea la whats app sa fie verde, la Facebook albastra etc, mersii

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Culoarea ledurilor nu se poate schimba. Cel putin nu fara root.
Valabil pentru orice telefon.
La mine Facebook nu are lag in utilizare, doar putin la initializare.
Si e principalul vinovat pentru descarcarea bateriei.

LATER EDIT>
NU se poate schimba din telefon, DAR se poate din WhatsApp si Telegram
FB Messenger, Skype si Viber nu au din pacate aceasta optiune. sad

5 răspunsuri:
| IIIshaneIII a răspuns:

Nu cred ca merge decat daca ai faci root, ps si eu am Huawei p9lite 2017 si cand folosesc aplicatia Facebook se cam agata cand dai click pe postari si poze, si tie la fel iti face?

| alexalx1234 a răspuns (pentru IIIshaneIII):

Facebook agață cam pe orice telefon. Consumă foarte multe resurse

| IIIshaneIII a răspuns (pentru alexalx1234):

Nu cred ca e de la resurse, ma rog in task manager rareori consuma mai mult de 1gb de ram in conditiile in care telefonul are 3, cred ca aplicatia e prost optimizata, sau pur si simplu nu e compatibila 100% cu toate telefoanele altfel nu inteleg

| Costy_Regele_1991 explică (pentru IIIshaneIII):

Nu am intalnit nici o problema de genul.dar am telefonul de 1 luna deocamdata imi merge ft bine

| Mirris a răspuns:

Eu am huaweii p8 lite si nu am gasit nici o setare in legatura cu acele luminite.Nu cred ca le poti modifica.