| Andras95 a întrebat:

Buna TPU intrebarea mea o sa para un pic aiurea am netu si am wireless la el fara parola si an ultimi doi luni mea venit an plus sa platesc da nu stiu de ce va rog mult ajutati-ma.

9 răspunsuri:
| slayer09 a răspuns:

Netul e de la o firma de cartier la care platesti la ei pe luna o suma sau e de la o retea mobila care iti contorizeaza datele si platesti la trafic (megabytes)? Daca e a doua varianta, atunci cum zice si Remus s-au conectat mai multi la wirelessul tau pentru ca nu ai parola pe el si face trafic pe net si iti incarca factura...tongue

| aninominatus a răspuns:

Probabil ca niste vecini ceva au descarcat niste chestii cand erau pe wireless care costau bani si au dat pe plateste cu netul s-au ceva de genu'.

| suntserios a răspuns (pentru aninominatus):

Esti constient ca nicio plata online nu are legatura cu factura de la net nu?

| aninominatus a răspuns (pentru suntserios):

Ba se poate daca esti pe wi-fi poti sa platesti pe abonamentul la el, descarcand un program.

| suntserios a răspuns (pentru aninominatus):

Stii ca wi fi este dat de router nu?
in cel mai rau caz faci vreo plata online cu abonamentul de telefonie mobila, nicidecum cu abonamentul de internet mai ales daca nu e de la un operator de telefonie mobila

| Andras95 explică (pentru suntserios):

Nu stiu ce e aia da poti sa-mi explici cum pot sa pun sau sa mi-l protejez sa fac ceva sa nu intre respectivul

| Andras95 explică (pentru suntserios):

Abonament la telefon n-am decat netu nimic altceva bine an a fara ca e telefonul fix da nul folosesc

| Remus_Stefan_1998 a răspuns:

Platesti mai mult deoarece se conecteaza mai multi la semnalul de la wireless si probabil unul dintre ei au cmparat un joc sau altceva.(asta in cazul in care ai vecinii care au laptopuri sau altceva)

| VirusS97 a răspuns (pentru Remus_Stefan_1998):

Nu este adevarat, nu plateste in plus daca se conecteaza vecinii laughing Ii scade doar traficul si viteza. (se imparte exact la cati utilizatori are)