| Luci88 a întrebat:

La ce ajuta aceste foldere in partitia C? Program Files? windows? si Program Files(x86) care sa o sterg ca sa imi fac spatiu? dau funda.

10 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Programele tale de pc, ai sistem pe 64 de biti si ai programe pe 32/64 nu sterge nimic lasa asa

| K0sti a răspuns:

Pai cine te pune sa salvezi informatii pe C? In my documents, pe desktop, my pictures, etc? Nu se face niciodata asta! Nu stergi nimic din ce ai enumerat!

| horia2012 a răspuns:

Tot ce ai pus tu aici sunt folderele Windows-ului (tu ai pe 64 biti). Nu stergi si nu muti nimic din ele.
Muta documente, ce ai descarcat, poze, clipuri si ce mai ai in C, in D. Descarca asta gratuit si fa o curatenie in PC. Tot ce arata sa stergi, sterge. Asa mai poti recupera spatiu pe HDD:
http://www.softpedia.com/......ctor.shtml

| miTzuliK93 a răspuns:

Mai, maaaai, nuuu. laughing Nu sterge nimic de acolo, ca risti sa nu-ti mai porneasca PC-ul. Windows e folderul in care practic e pus sistemul de operare, iar in celelalte 2 sunt instalate programele mai importante, si nu numai, gen driverele.

| Luci88 explică (pentru miTzuliK93):

Si nu pot muta program files in alta partitie? ca nu mai am memorie in c

| miTzuliK93 a răspuns (pentru Luci88):

Nu, lasa-l acolo. Daca-l muti, multe din acele programe s-ar putea sa nu mai functioneze. In schimb poti vedea ce programe de acolo le-ai putea dezinstala si instala in alta partitie.

Spune-mi informativ, ce capacitate are C-ul tau, si ce windows ai, ca sa vedem daca e cum ma gandesc eu.hee hee

| RAY a răspuns (pentru Luci88):

Te duci la remove programas si dexinstalezi de acolo programele dar mare grija ce faci pe acolo, nu stergi nimic din windows, programe, intra in my documentes de acolo sterge orice vrei tu

| valentin75 a răspuns:

Salut! Poti utiliza ccleaner. Ar trebui sa chemi pe cineva sa se uite la pc, nu dureaza mult! Trebui curatat de tot ce nu e util si folositor! Bafta!
http://www.piriform.com/ccleaner

| Levente_Salajean_1982 a răspuns:

In folderul windows ai fisiere de sistem apartinand sistemului de operare pe care il folisesti. Program files es este folderul implicit creat de sistemul de operare, ai se instalaeaza si se stocheaza ca

| Levente_Salajean_1982 a răspuns:

Cateva din fisierele aplicatiilor / programelor pe care le instalezi ca sa le folosesti. Program files (x86) este creat automat de primul program pe care il instalezi pe pc dar nu e varianta de 64 bit ca sistemul tau de oparere, astfel, programele de 32 bit se instaleaza si aici se stocheaza. Ca sa iti faci spatiu, intrii la Start-Control Panel-Programs si acolo dezinstalezi programele de care nu ai nevoie. Stergi pozele si filmele ca si ele ocupa spatiu, si pe langa asta iti incarca si memoria placii video.(dupa o vreme va rula in reluare) si iti recomand sa instalezi CcCleaner si asta sa folosesti. El va sterge fisierele temporare, fisirele de istroricul si cache-ul browserului dupa ce ai navigat pe internet. Bafta