| Le0o a întrebat:

La windows Xp pot da net la pc din telefon? Pentru ca stiu ca la 7 mergea dar nu stiu daca si la windows xp

3 răspunsuri:
| Marian_Mutu_1981 a răspuns:

Da.e ok instalezi service pack3 si mergee

Bula
| Bula a răspuns:

La ORICARE sistem de operare poti da internet prin telefon DACA are instalat sistem Wi-fi.
Pentru acesta trebuie sa ai un modul wi-fi instalat in sistem, respectiv sa fie instalate "driverele" pentru acel modul wi-fi, corespunzatoare la sistemul de operare folosit.
Majoritatea laptop-urilor au montate din fabrica modul wi-fi, DAR la PC-uri trebuie sa montezi tu unul.

Daca PC-ul tau are un asemenea modul wi-fi (prin USB sau conectat intr-un slot pe placa de baza), atunci a putut sa functioneze cu windows 7, daca au fost instalate driverele pentru el.
La fel, si pentru Windows XP trebuie sa cauti si sa instalezi driverele pentru acel modul wi-fi.

| Ssssmokin a răspuns:

Poti sa o faci cu hotspot wi-fi. Dar trebuie sa ai un modul wi-fi la pc. Daca iti permite telefonul, poti sa faci hotspot si prin usb, insa nu stiu daca functia este la toate telefoanele.