| GaBByzZuuuuuu a întrebat:

Buna TPU m-am apucat de SAMP si nu pre stiu cum se joaca imi spuneti cateva comenzi, cum se face avere, cum se ia job, cum se creste level etc.? DAU FUNDA.

1 răspuns:
| Sn4k3 a răspuns:

Job iei de la primarie. Bani faci de la job-uri + jocuri de noroc (barbut cel mai profitabil), iar level se ia in functie de ore. Trebuie sa stai un anumit numar de ore pe server ca sa faci level-ul. Iti arata la /stats. Si cel mai profitabil job e cel de tirist, dar depinde si de server.