| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU.M-ar interesa daca e posibil sa setez la Facebook ca persoanele care nu le am la prieteni sa nu ma gaseasca daca vor sa ma caute in bara de cautare, si daca e posibil si sa nu le apara, la sugestii de a da cerere de prietenie, profilul meu.

Răspuns Apreciat de Editori
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Încearcă așa:
Setări → Confidențialitate→ Cine mă poate căuta→ Doreşti ca motoarele de căutare din afara Facebook să trimită la profilul tău?→ Editare (defibezi căsuța, deci alegi "nu").

În legătură cu cererile de prietenie:
Tot aici, la Confidențialitate → Cine îți poate trimite cereri de prietenie → alegi: Prietenii prietenilor (fiindcă, altă posibilitate nu ai!)

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Doar cerere de prietenie, vezi in setari.