| TheFallen666 a întrebat:

Buna TPU ma puteti ajuta imi recomandati si mie o placa video pentru pc ul meu as vra sa fie pana in 300 lei si sa fie buna in raport cu pretul.am urmatoarele specificatii

placa baza assrock n68 s ucc

processor amd sempron 3200 + 1.8 ghz

placa video integrata nVIDIA geforce 7025 nforce 610 a

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Asa ceva: http://bit.ly/16VSERL. Are un avantaj serios fata de gt 630, sau defat fata de oricare alta placa video din acesti banuti.

5 răspunsuri:
| pulx a răspuns:

Mda pentru o placa video buna iti recomand nVIDIA.Dar la un pret de pana in 300 de lei nu prea gasesti bunatati big grin.

| TheFallen666 explică:

Da dar eu habar nu am daca am ddr3 sau daca suporta pcul meu

| sltlp a răspuns (pentru TheFallen666):

Nu conteaza ce ddr ai la placa de baza.Placa video e cu totul alta treaba. Pe principiul asta, ai placi video cu ddr5. Si placa de baza cu ddr5 nu exista. Pai si atunci astia produc, dar cine cumpara daca nu ar merge.
Oricum, ideea e ca ddr de la placa video nu are nici o legaura cu ddr de la placa de baza.

| TheFallen666 explică:

Hey baieti dar oricare dinter placi merge pe procesorul meu single core caci stiu ca gtx 650 are nevoie de quad core?

| Vadastreanu_Ionut_1998 a răspuns:

Http://www.emag.ro/......EH50KBBBM/ Poftin o Bunatate de placa video :P la acel pret placa asta video este de nota 6 :P destul de buna. merg multe jocuri daca faci si un uppdate la Rami si adaugi 4GB :P