| anonim_4396 a întrebat:

Buna, TPU! Ma puteți ajuta și pe mine cu ceva? Nu înțeleg care e diferența dintre airpods și căștile fără fir dar pe wireless / wireless bluetooth. Adică diferența de preț este enorma. Știu ca cele airpods sunt conectate prin bluetooth și celelalte ar însemna ca sunt prin internet, dar cele wireless bluetooth? Nu înțeleg asta ..care e diferența?
Am iPhone 7 plus.
Nu mi-as lua airpods pentru ca sunt foarte scumpe.

Răspuns Câştigător
| Bizon95 a răspuns:

Pe telefon SUNT ****NUMAI**** BLUETOOTH
nimic altceva "fara fir" nu va merge

pe calculator exista insa casti wireless cu stick-ul lor personalizat, dar care nu merg decat atat timp cat ai stick-ul ala connectat si instalat (drivere)

TOTUSI, cand iei bluetooth TREBUIE ca versiunea de bluetooth al castilor sa fie mai mica sau egala decat cea a telefonului, in cazul tau iPhone 7 are bluetooth 4.2, sa NU cumva sa iei casti cu bluetooth 5 sau orice mai mare de 4.2, pentru ca daca, castile nu sunt 4.2 sau mai mic atunci NU vor merge!

| Inutarh a răspuns (pentru Bizon95):

Pai și de unde sa știu ce bluetooth au căștile? Ca le net dacă le dau comanda nu văd sa scrie.

| Inutarh a răspuns (pentru Bizon95):

Ca scrie pe internet, pe eMAG, spre exemplu, scrie " casti bluetooth IS4 /IT 4 " așa ceva.

| Bizon95 a răspuns (pentru Inutarh):

Eu vad ca scrie, m-am dus pe 5 casti de pe eMAG
cand esti in topul paginii jos iti apare o bara (nu stiu pe telefon) si pe ea cuvantul specificatii, cand dai acolo sare in josul paginii si acolo ai versiune bluetooth, si in general vor sa ofere informatia asta pentru ca altfel vin clientii cu produsul inapoi si nu le convine

alta solutie e sa iei modelul de casti, sau macar numele, si sa adaugi cuvantul: specs cand cauti pe google, 99.99% ca gasesti o pagina a lor cu toate specificatiile (si producatorul are interes sa iti spuna toate astea ca sa ii cumperi produsul)

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Toate sunt pe Bluetooth, doar ca airpods au desenat un mar ele si ca orice produs Apple sunt overpriced

| MagicOneT a răspuns:

First of all, wireless - fara fir, cu minime cunostinte de engleza.

Airpods functioneaza doar prin bluetooth ca tot ce e wireless pe piata. Nu stiu ce spui tu de conectare prin internet, dar nu, in niciun caz, doar bluetooth.

| Lovelypeaches100 a răspuns:

Airpods merg mai mult doar pe iphone, dar merg si pe androiduri ieftine, si castile wireless sunt practic toat castile care se conecteaza la telefon fara fir. Daca te duce portofelu, i-ati tata airpods.

| Inutarh a răspuns (pentru Lovelypeaches100):

Dar și cele care nu sunt airpods merg pe iPhone? Adică cele wireless

| Lovelypeaches100 a răspuns (pentru Inutarh):

Nu tata, cam toate marcile se axeaza sa isi faca produsele compatibile si cu iphone si cu Android, cei de la Apple se zgarcesc un pic si nu prea lasa dintr-a lor