| anonim_4396 a întrebat:

Ma scuzati daca am postat gresit. Am si eu o intrebare. Stiam ca ID-urile de yahoo messenger care se acceseaza intr-un calculator se salveaza undeva in program files/yahoo/messenger... Am cautat dar nu am gasit. Ma puteti ajuta unde sa gasesc?
p.s.: folosesc windows vista home basic si yahoo messenger 11.

FUNDA.

3 răspunsuri:
| anadark84 a răspuns:

Intra in Program Files, apoi Yahoo!, Messenger, Profiles si acolo ai id-urile. happy

| Mihaitzan a răspuns:

Intra in folderul messengerului, si cauta in "profiles". Mai exact (daca ai setarile standard la mess), intra in C, Program Files, Yahoo!, Messenger, Profiles. (C:\Program Files\Yahoo!\Messenger\Profiles)

| Mihaitzan a răspuns:

In mod normal, orice folder al acestui program (messenger) are in el alte 9 foldere, "cache", "games", "imvcache", "logs", "Media", "Plugin", "Profiles", "resources" si "skins" ---deci trebuie sa fie acolo d'oh (click dreapta, si "arange icons by"-> "type", ca sa vezi mai usor folderele)--- daca nu merge, poti descarca messenger archive decoder si poti vedea idurile + discutiile de pe acele iduri