| AnnUshcA a întrebat:

Buna TPU mai am o intrebare un pc poate sa functioneze cu doua hard disk-uri/? unii mi-au spus ca da. Daca se poate vreau sa stiu cum se procedeaza mersi

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Se poate, sigur. Eu am 2 de 500 Mb. Pentru a sti ce trebuie facut ar trebui sa stiu daca ai HDD-uri SATA sau doar ATA (IDE). La hdd-urile SATA nu trebuie sa faci nimic doar sa-l cuplezi la un port SATA si la alimentare (desigur dupa ce l-ai prins in carcasa). Windowsul il va recunoaste si gata, La cele ATA trebuie sa selctezi la unul sa fie master si celalalt slave sau cable select.
Te poti uita pe aici: http://www.consolegames.ro/......ndex2.html

| Vanqu1sh a răspuns:

Se pot pune si 10, daca este sata II iti trebuie 2 mufe sata, una pentru alimentare si una de la hdd la placa de baza, daca este msata iti trebuie o membrana ( aceea de vine de la placa de baza la dvd-rw ). Trebuie sa ai totusi si o sursa mai puternica, cu cat adaugi mai multe lucruri poti risca sa ai probleme daca nu face fata.

| Vanqu1sh a răspuns (pentru Vanqu1sh):

IDE in loc de msata, nici nu mai stiu ce scriu laughing, bine ca vazui la tipul de mai sus.

| Cozzmy13 a răspuns (pentru Vanqu1sh):

In general consuma 6-10Watt deci nu e cine stie ce impact asupra sursei.