| mg112mada a întrebat:

Buna,TPU! Mai sunt vreo doua zile si imi expira antivirusul (trial) si as vrea sa-l dezinstalez si sa pun altul(tot trial), dar nu imi pare nici la START-All programs si nici atunci cand vreau sa-l dezinstalez prin winutilities...Ce sa fac? FUNDITA!

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru dezinstalarea unui program antivirus există mai multe posibilităţi:
1.Cauţi pe site-ul oficial programul lui de dezinstalare, de obicei se numeşte Removal Tool sau Uninstaller şi îl foloseşti.
2.Start/Control Panel/Add or remove Programs/programul antivirus şi dai Remove.
3. Start/All Programs/programul antivirus şi Uninstall (dacă are această opţiune).
4.Foloseşti un program de dezinstalare, gen Revo uninstaller.
5. Dacă nu-ţi reuşeşte cu nici una din cele 4 variante, mai ales dacă n-ai găsit programul oficial de dezinstalare, descarcă şi instalează un program numit Unlocker, acesta reuşeşte să dezinstaleze şi programele mai „recalcitrante."

| itsoft a răspuns:

Ce antiv ai?

| al3xander a răspuns:

Ce antivirus si ce windows ai?

| FabianelSHAF a răspuns:

Salut! Asculta-ma intra la Panoul De Control>Adaugare sau eliminare programe si acolo o sa gasesti programul si iti arata si de cate ori il folosesti si arata Eliminare Sau Modificare si dai click pe Eliminare.
Uninstalarea e simpla. Fundita te rog.

| AlexandruTeodor a răspuns:

Control Panel > Unninstall a program. Apropo iti recomand sa nu piratezi unul, ori cumperi ori folosesti FREE. Cel mai bun antivirius free permanent este Avast. Nu pirata deoarece nu poti sa faci update deci e cam useless.

| Sweety25 a răspuns:

Nu stiu...

| violetamarcu a răspuns:

Control panel
programs / uninstall
gasesti in lista programul pe care doresti sa il dezinstalezi si apesi butonul de uninstall