| Anonim124635 a întrebat:

Buna TPU! Mama si-a spart telefonul si a vrut sa ia telefonului tatalui meu, care este mort.
Am dat resetare din fabrica si acum imi cere email si parola de la contul google. Cum pot sa am din nou acces la telefon? Nu mai vreau contul vechi. Vreau sa fie ca nou nout adica fara nimic pe el

12 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Telefonul tatalui tau trebuie resoftat, nu merită banii de reparatie, mama ta mai bine sa i si cumpere alt telefon poate daca are abonament sa il ia pe puncte depinde daca este la Vodafone ar putea.

| Legion7X a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Cum resoftat că nu înteleg? Am făcut și destule resetări din fabrică nu m-a împiedicat nimic, niciun cont. Chestia era că după resetare nu mă puteam folosi de anumite servici necesitând contul google. Știu că după resetare se pierde tot conturile, pozele muzica etc, însă revine înapoi ca nou. O fi diferit la alți, or depinde de marcă, eu n-am pomenit să îl resoftez pentru un cont google.

https://youtu.be/z4K_dz2K79I happy

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Legion7X):

Cei care repara telefoane îi rescriu softul adica memoria este ca si cum l ar reprograma, ca atunci cand intr-un televizor îi schimbi integratul de memorie, îi pui o memorie goală si pe aia trebuie sa scrii ceva adica functiile televizorului, asa si la telefon, il resofteaza niste profesionisti, șterg tot din el, si după tu poti sa i ti bagi noua parolă fara probleme.

| Legion7X a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Posibil Eu nu bag nicio parolă la
resetarea din fabrică. De asta mă cam surprinde.

| Zuzu1991 a răspuns:

Incearca hard reset
https://www.google.com/search?q=hard+reset+android
daca nu, mers la service si resoftat, alta solutie nu e!

| Legion7X a răspuns (pentru Zuzu1991):

"Am dat resetare din fabrica si acum imi cere emai si parola de la contul google"

Tel este deja resetat, dar nu se poate uita pe Youtube pentru că îi cere contul google.

| Zuzu1991 a răspuns (pentru Legion7X):

Nu ai percutat cuvantul "HARD" hard reset e foarte diferit de resetarea din fabrica din telefon, pentru ca, curata mult mai bine

in orice caz, daca nici asa nu merge, in afara de resoftare tot ce poti sa faci e sa il vinzi ca piese de schimb

| Legion7X a răspuns (pentru Zuzu1991):

Las-o baltă.

| Zuzu1991 a răspuns (pentru Legion7X):

Lal, dude, cum vrei tu, nu stiu cine are nevoie de ajutor, dar nu eu sunt ala, si tot eu nu sunt ala care refuza cunostiintele altuia

continua sa visezi ca sunt si alte solutii la problema ta, bye bye

| Legion7X a răspuns:

Https://accounts.google.com/......identifier

Ia încearcă aici. Cu nr de tel depinde ce nr este băgat dacă mai ști. Și tot așa afli și mailul.

Sau îți faci alt cont.

| alexalx1234 a răspuns:

Ce telefon e? Dacă e de la un brand mai cunoscut caută pe YouTube cam așa, e un exemplu : Galaxy S8 frp bypass.

| Dandinelle a răspuns:

Daca nu mai vrei să folosești contul vechi de Gmail fă-ți unul nou și loghează-te cu ăla.
De obicei la android nu ai cum sa dai "skip" la partea cu contul și trebuie să bagi ceva acolo.