| Mirris a întrebat:

Marti am facet abonament la Orange cu UN telefon Huawei p8 life si am dat avans 283Ron.Chestia e ca telefonul avea o defectiune asa.ca m-am intors inapoi cu el last Orange.Mi-au schimbat telefonul (acelasi model)insa acesta nu se aprinde deloc.Intrebarea este:imi pot lua un alt LG k8 say Samsung j5 2016 in acelasi suma de bani cu acelasi abonament sau trebuie sau mai dau un ban in plus? cumva stiti de ce telefonul Huawei are probleme?

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la ei maine nu amîna, fiind nou trebuie sa il schimbe cu unul bun, probeaza l acolo de față cu ei nu acasa, ca o sa zica ca tu le strici, du-te cu cartelă si cu telefonul si incearca l acolo, sa vezi cum se aude ce optiuni are, de ce te ai grabit sa faci abonament la Orange? Toate telefoanele lor sunt bombe, jafuri, si Huawei si Allview niste rahaturi care nu merită niciun ban, chinezării ordinare. Te ai grabit si ai ales lucru prost, graba strică treaba un proverb așa zicea.

| Mirris explică (pentru CristiDinBucuresti):

Am fost la ei si mi l-au schimbat cu altul la fel, insa l-am probat acolo si acum functioneaza

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Mirris):

Super, mă bucur dragă că ai rezolvat problema, mersi pentru fundă, ce varsta ai?

| Mirris explică (pentru CristiDinBucuresti):

Am 25

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Mirris):

Multi înainte! Sănătate muultă!

8 răspunsuri:
| rrrp a răspuns:

L ai pus la incarcat? majoritatea telefoanelor sunt facute in china (componente si restul) deci asta nu e neaparat un factor.
si iphone ul (sau o parte din el) tot in china, coreea, taiwan e facut...

aaa... si Samsung ul e coreean -- si are componente facute prin multe parti...

mi se pare ciudat sa nimeresti tu doua lovite consecutiv...

dar ti l schimba daca nu e vina ta (dar tot cu modelul pe care il ai pe contract).

| Mirris explică (pentru rrrp):

Am fost la ei si l-au schimbat cu unul la fel si acum functioneaza

| rrrp a răspuns (pentru Mirris):

Pai da. nu stiu daca are probleme modelul asta. eu stiu 2 oameni care au p8 lite (nu life) si nu au probleme...

la fel am vazut telefoane cu probleme si iphone, Samsung. acum ele sunt facute in serie si poate se mai intampla ca sunt testate superficial.

dar daca ai garantie la ele si nu se strica din vina ta. il repara sau iti dau altul (e o industrie si scot ei banii de undeva).

| Mirris explică (pentru rrrp):

Am fost probabil ghinionista.Deocamdata pe telefonul asta(Huawei p8lite) il am de cateva ore si nu mi-a facut probleme, desi stau cu stresul.scuze ca am scris gresit lite nu "life".