| GaBByzZuuuuuu a întrebat:

Buna TPU merge jocurile NFS Rivals, NFS Most Wanted 2012, NFS The Run si Assassin's Creed Victory pe cate un dvd-r de 4, 7 GB? DAU FUNDA.

4 răspunsuri:
| Eastwood a răspuns:

Ar trebui sa mearga toate, poate NFS Rivals mai sacadat dar va merge!

| GaBByzZuuuuuu explică (pentru Eastwood):

Eu ma refer daca pot sa bag NFS pe dvd-r in cape pe 4, 7 GB?

| anonim_4396 a răspuns (pentru GaBByzZuuuuuu):

Nu merge pentru ca trebuie sa faci jocul in format.iso si ori de cate ori bagi dvd-ul in unitate trebuie montat intr-o partitie virtuala daca cere serial si nu ai. In format.iso ti-l imprastie de trei ori marimea lui si nu incape pe un dvd de 4, 7. Ori Cumperi un hard disk la pc, mai incapator. Faci o partitie separata special pentru jocuri si le bagi in acea partite, montandu-le sa poti juca. Dvd-urile nu prea duc mult timp.Jpci de 10 ori sa spunem si trebuie sa apara o zgarietura, si...adio joc. Un dvd tien mult timp doar sa-l scrii si sa-l tii in vitrina. daca tot joci mereu cu el, se zgarie si nu mai merge.Ori cumperi un stick de 16 giga ca la un joc mai mare sa poate incapea in fromat.iso,pentru ca majoritatea jocurilor cer serial key si cum nu se gasesc, poti monta jocul in format.iso intr-o partitie virtuala.Se monteaza cu diferite programe cum ar fi Daemon tool sau altele.
Pe cd sau dvd poti juca jocuri mai mici cum ar fi Champions Rally care e deschis si nu cere serial, este free.

| Madesz a răspuns:

NFS Most Wanted!