| bos5000 a întrebat:

Buna TPU. Merita sa-mi instalez Windows 11 sau să mai aștept?

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Poti si astepta, ce face win 11 face si win 10, care apropo e tanar si are updateuri, chiar acum in noiembrie win 10 a primit un update important de securitate si nu numai.
eu imi voi pune win 11 cand win 10 va fi iesit de pe piata de cativa ani.
Gandeste-te ca inca sunt persoane care mai folosesc pe PC-uri mai vechi si slabe in performanta win XP happy

5 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Daca este moca merita laughing daca trebuie sa platesti stai linistit.

| flixbuster a răspuns:

Daca ai hardware suportat oficial si nu faci mare branza cu PC-ul, nu stiu daca merita dar nu ai mare lucru de pierdut - doar sa fii pregatit sa mai dai de cate un bug pe ici pe colo. Eventual mai asteapta vreo luna sa mai primeasca un security patch lunar (pana acum a primit doar unul) sa scazi sansele de a prinde bug-uri 0-day.

Daca insa ai hardware ne-suportat oficial (= trebuie hack-uri ca sa instalezi Windows 11, nu o poti face simplu si frumos cu ISO oficial de la Microsoft) sau folosesti PC-ul pentru treburi serioase eu zic sa spui pas si sa ramai linistit pe Windows 10 (presupun ca asta ai) pana mai aproape de Oct 2025 cand ii expira suportul.

| Mirel4412 a răspuns:

Eu inca folosesc wind 7 pe pc. Nu penteu ca sunt conservator sau batran, pur si simplu e mai usor, nu am nevoie de toate functiile de pe wind 10

| doctorandus a răspuns (pentru Mirel4412):

Windows 7 e momeală pentru script-kiddies.

| Lolasticc a răspuns:

Poti sa il instalezi oricând, nu ar avea de ce sa nu merite