| doraz a întrebat:

Mi-a reinstalat cineva Windows-ul, de data asta Windows 7 si nu-mi merge sunetul. Nu aud nimic in casti.
Ce e de facut?
Multumesc.

p.s. cablurile sunt ok bagate in unitate, nu e asta problema.

6 răspunsuri:
| laptopnews a răspuns:

Probabil nu ai instalat driver-ul potrivit!

| Andreyus13 a răspuns:

*Instaleaza update-urile, sa cumva te-a lasat sunetul (nu ai nevoie de driver de cat daca ai bagat o placa de sunet externa de sunet dupa ce ti-ai facut windows-ul. Windows 7 isi faci singur driverele prei update-uri!

| dracu14 a răspuns:

W7 isi ia singur driverele, daca n-ai un windows original iti zic sa-i blochezi update-urile ca sa nu te detecteze cei de la Microsoft si ia un driver de pe net, realtek sau ce model ai...

| doraz explică (pentru dracu14):

Ok, imi iau realtek ( pe care il aveam si cand foloseam xp ) si mai departe ce mai fac?

| wj a răspuns:

Ce model de placa de baza ai?

Roaga un prieten sa te ajute daca nu te prea pricepi.

| Sicoe_Seby_1972 a răspuns:

Instaleaza 3dp de siteul softpedia si dai exe instalezi vezi driverul de sunet daca ai mai multe placi de sunet dai clic pe plus din dreapta driverului apoi clic pe driver si asa mai departe bafta! 1