| thezbx a întrebat:

Mi-a zis mama ca la laptopul ei in utimul timp se aude mai incet. Prima data m-am gandit ca se uite la filme care sunt incarcate aiurea. Am incercat acelasi video pe youtube si pe al ei si pe al meu si intr-adevar se simte diferenta. Am facut un test de sunet si totul pare ok, amandoua difuzoarele merg bine, dar totusi se aude un pic incet. De la ce poate sa fie? Mentionez ca foloseste ca si sistem de operare linux, deci nu e vorba de drivere sau chestii de genul. Help!

5 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Pai crezi ca pe Linux nu trebuie drivere? Cum comunica sistemul de operare cu partea hardware daca nu ar avea drivere?

Verifica setarile la volum!

| I0nuT55 a răspuns:

Sonorul difera de la laptop, la laptop.
De exemplu eu am un Hp si un Asus.
Asus-ul se aude de 3 ori mai tare ca Hp-ul.
Si sistemul de operare nu conteaza.

| I0nuT55 a răspuns:

K0sti,a specificat ca se aude, deci are driverele.

| thezbx explică (pentru K0sti):

Inainte sa ma faci proasta te rog invata sa citesti. Nu am zis ca nu are drivere. Si am verificat setarile.

| thezbx explică (pentru I0nuT55):

Am aceeasi marca de laptop ca ea. Si ideea era ca ea a zis ca atunci cand era mai nou, sa zicem asa, se auzea mai tare decat acum. Si zicea ceva de genul ca nici cu castile nu se aude. Si am zis de sistemul de operare ca sa nu inceapa lumea sa zica sa reinstalez drivere.