| iiAgaiin a întrebat:

Mi-am cumparat acum doua luni aproximativ, un Samsung Galaxy Mini 2, iar de cateva zile nu ma mai tine bine bateria. Precizez ca am formatat-o la inceput desi mi s-a spus ca oricum sunt formatate din fabrica. Acum cand il incarc, il tin toata noaptea, iar dimineata il scot, dupa care pana seara nefolosit absolut de loc o zi se descarca cam pana pe la 40 %. Ce as putea sa-i fac sa nu se mai descarce asa de repede? Ajutor rapid, please! FUNDA :*

5 răspunsuri:
| hp8510p a răspuns:

Pai daca i-ai facut acea formatare la inceput de aceea nu mai tine.Nu trebuia sa-i mai faci formatarea

| IonelaUrsu1 a răspuns:

Nu trebuie tinut la incarcat toata noaptea. Trebuie lasat doar pana iti apare mesajul ca bateria e incarcata si trebuie sa deconectezi incarcatorul.

Un astfel de telefon nici nu trebuie sa-l folosesti prea mult sa se descarce.

| AliasRadu a răspuns:

Dupa folosirea unei aplicatii sau apel etc. deschide manager aplicatii- apoi Manager RAM si atinge Golire Memorie. O sa fii surprins cat de multe aplicatii se vor inchide. In schimb, asa sunt telefoanele Android. Am si eu Samsung Galaxy Mini si mi se descharca repede.
Astea mai ieftine nu sunt facute asa rezistente(la baterie). Sper ca te ajuta!

| iiAgaiin explică (pentru AliasRadu):

1.Sunt fata.
2.Verificam tot timpul managerul de aplicatii, si-mi spunea ca nu am nicio aplicatie activa. In schimb de ceva timp imi aparuse sus un semn verde si repornind telefonul a disparut. De atunci nu se mai descarca singur si repede. Mersi oricum happy

| AliasRadu a răspuns (pentru iiAgaiin):

Eu am vrut sa te ajut, dar cred ca chectia cu managerul te-a ajutat mult.