| lilskies a întrebat:

Bună TPU, mi-am cumparat o pereche de earbuds prin bluetooth, le am de 2 săptămni și casca stânga nu mai merge. Am incercat orice, le-am dat restart in cutia care încarcă parte stânga nu vrea sa meargă deloc, nici nu se aprinde, nu licare nimic, parcă ar fi moartă ajutor, cum să fac?

3 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Eu am patit asa cu castile mele. Dai jos chestia de silicon, care vine bagata in urreche, si o sa vezi ca gaura castii e umpluta cu ceva maro-galbui, e ceara din ureche. Nu se mai aude pentru ca gaura e astupata. Iei un ac, cureti gaura castii bine de acea ceara, si va trebui sa functioneze. La mine a functionat.
Ele sunt setate ca, daca patrunde ceva in interior, sa se opreasca din functionare, pentru a fi protejate.

| Sekim a răspuns:

Incearca sa o bagi in box si sa o scoti ca poate nu porneste, se mai intampla cateodata sa nu porneasca direct. Varianta a 2 a e ca ti s-au stricat si aia e, daca ai garantie se rezolva, daca sunt originale sigur, daca sunt fake nu e de mirare.

| BlackPixel a răspuns:

Salut!
Dacă este aşa cum spui tu, atunci poate fi cel mai probabil stricată. Când spun stricată mă refer la partea 'fizică', la contacte şi eventual circuite. Nu pare a fi o problemă de soft (dacă spui că nici măcar nu se aprinde luminiţa acea).
Dacă achiziţia este recentă, încearcă să te foloseşti de garanţia produsului.