| madutzasp a întrebat:

mi-am cumparat un router tp-link si nu merge sa-l instalez.am inteles ca trebuie sa schimb adresa ip, dar am accesul restrictionat la calculator si nu merge.sugestii?

Răspuns Câştigător
| serjju a răspuns:

Si eu mi-am luat si i-am chemat pe cei cu netu si trebuie sa sune ei la nu stiu ce nr sal porneasca bafta FUNDA?

3 răspunsuri:
| SuicideSilence a răspuns:

Pentru a face orice setare la router scrie in bara de adrese 192.168.0.1 sau 192.168.1.1 (vezi care merge). id si parola: admin admin

| madutzasp explică (pentru SuicideSilence):

Nu merge sa intru pe aceste adrese, asta este problema

| itextrat a răspuns:

Daca vrei sa afli adresa ip locala a routerului, citeste asta: http://bit.ly/1WA3h8d