| CelebraAnonima a întrebat:

Bună, TPU! Mi-am făcut contul de Facebook pe un nr de telefon, dar între timp am pierdut nr și mi-am uitat și parola. Cum îmi mai pot recupera contul? Am încercat să-mi resetez parola, însă singura metoda care îmi apare e sa mi se trimita mesaj pe acel nr, pe care nu-l mai am.

4 răspunsuri:
| Anonim000000003333 a răspuns:

Stiu ca ar trebui sa fie un email alternativ sau niste intrebari de verificare...

| octav005 a răspuns:

Nu cred ca mai poti. doar prin cel nr de telefon sa iti trimita ei vreun cod pe telefon

| anonimg a răspuns:

Iti faci alt cont si iti anunti prietenii. Si nu folosi nr de telefon. Vei pierde numarul iarsi, iar problema se va repeta.

Bula
| Bula a răspuns:

Daca ai completat formularul de registrare, acolo trebuia sa dai si o adresa de e-mail pentr asemenea cazuri.
Poti cere un cod de deblocare pe aceea adresa.

Daca nu stii nici adresa de e-mail, nici numarul de telefon, atunci... las-o balta cu "recuperarea", fiindca nu e contul accesibil pentru tine.