| CristianNP a întrebat:

Mi-am luat un card de memorie de 2GB șiiii..., după ce îl bag în telefon și dau în setări la stocare nu apare și nu am nici o opțiune.Vă rog ajutați-mă.

Răspuns Câştigător
| Petru1123 a răspuns:

Incearca sa conectezi card-ul la alt telefon sa vezi daca este functionabil, iar daca nu este, du-te cu el de unde l-ai cumparat.

3 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Poate cardul tau de memorie nu va potriveste cu telefonul tau, dar ar trebui sa mergi la magazinul de unde l-ai luat telefonul si ti-ai facut un abonament, dar vorbeste cu vanzatorul si intreaba-i care cardul de memorie se potriveste cel mai bine cu marca ta de telefon mobil! Eu cred ca ti se potriveste cardul de memorie SD de la 4GB in sus!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa il bagi intr-un laptop si sa-l formatezi in FAT32. Orice card nou se formateaza intai.

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu chiar orice card.