| SeriousStoneSam a întrebat:

Mi-am luat un laptop Toshiba Satellite L50-B-1K4. Cum mi-ar merge jocurile? Adica pe ce setari(Low-Medium-High-Ultra) mi-ar merge jocurile la un framerate decent?

4 răspunsuri:
| Giz?z a răspuns:

Având în vedere că e un laptop de peste 3000 de lei cu 8 gb RAM, placă video de 2 gb şi procesor i7, o să-ţi meargă la high cam majoritatea jocurilor. Oricât de noi ar fi.

| Klaudiu214 a răspuns (pentru Giz?z):

Eu nu prea cred ca vor merge jocurile ce vor aparea de acuma incolo din 015 pe hig laughing mai ales ca e laptop laughing + ca, daca placa video nu are Direct X pe ea instalata nu va rula jocurile.

| Giz?z a răspuns (pentru Klaudiu214):

Eu cred că supraestimezi jocurile, chiar dacă e laptop. E configuraţie destul de bună încât să nu ai problemă vreo trei ani. Cele care vor apărea la anul cu siguranţă îţi vor merge pe high. Asta se va schimba în timp, iar în vreo câţiva ani într-adevăr, nu-ţi vor mai merge toate pe high. Dar cele de la anul sigur da. Singurul joc cu care e posibil să ai probleme în a-l rula la maximum încă de la anul e GTA V. Ăla cere foarte mult, chiar şi pentru standardele laptopului tău. În rest nu prevăd probleme. Gândeşte-te că eu am doar un laptop cu procesor Intel Quad Core, 4 GB RAm şi o placă video de căcat Intel HD. Cu toate asta îmi merge FIFA 14 la detalii maxime şi fără niciun fel de lag. Da' la tine...

| SeriousStoneSam explică (pentru Giz?z):

Mda... tocmai am testat Far Cry 4... merge extreeeeeemmmm de sacadat cu totul pe low.