| WannaMore a întrebat:

Buna,TPU! mi.am luat un telefon nou si nu merge sa ma conectez pe wi fi la modem, imi cere o parola..Parola de la modem sau calculator? Dau funda,nu vreau raspunsuri la misto, sunt incepatoare la info

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai unele routere au parola scrisa pe spate. uita-te daca scrie pe undeva "wep_key" si imediat dupa el ar trebui sa fie parola (la mine cel putin asa e)

9 răspunsuri:
| soul2soull a răspuns:

Da-le telefon lor in fine

admin admin este parola cand incerci sa acesezi meniul routerului

deschide firefoxu si scrie la adress http://192.168.1.1
parola admin admin

intri la wifi si la parola schimbi cu ce vrei tu salvezi si gata unele routere se vo restarta si vei avea net dupa aia de dat si vecinilor daca nu ai wpa2 tkip cu aes si o parola care nu poate fi teoretic intr-un dictionarde preferabil un cuvant inventat de tine de exemplu priticostolen

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca parola "admin".

| WannaMore explică (pentru anonim_4396):

Am incercat, da` n.a mers..am modem de la Romtelecom clicknet, poate stii vreo parola pentru el.

| pavdany92 a răspuns:

Iti cere parola de la modemul wireless, la fel o sa iti ceara si cand o sa incerci sa te conectezi la alte modemuri wireles care au parola happy

| razvanstoica a răspuns (pentru pavdany92):

Device-ul este router, nu modem.

| pavdany92 a răspuns (pentru razvanstoica):

Da scuze greseala mea big grin

| WannaMore explică:

Si acum am vazut ca scrie pe spate ca e un modem Huawei. Funda cel mai folositor raspuns :*

| WannaMore explică (pentru anonim_4396):

Mersi mult!:* Si ce e cu "wep_key 2"?

| anonim_4396 a răspuns (pentru WannaMore):

De obicei la routere ca acelea gaseste calculatorul doua conexiuni. wep_key 2 e parola pentru cealalata conexinue.

| anonim_4396 a răspuns (pentru WannaMore):

Pai unele routere au parola scrisa pe spate. uita-te daca scrie pe undeva "wep_key" si imediat dupa el ar trebui sa fie parola (la mine cel putin asa e)