| AestheticPerf a întrebat:

Mi-am pus pe un stick de 32GB muzica ca sa am in masina si am pus mai multe foldere, mai exact 12, iar cand intru sa selectez folderul imi apar doar 10. Trebuie sa cumpar un stick special ca sa imi apara toate sau poate asa e setat sistemul din masina, pana in 10 foldere?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Numarul de foldere acceptate se poate testa usor:
1. Introduci stick-ul intr-un calculator /laptop, iar de pe stick stergi TOT (il poti chiar formata, FAT32).
2. Creezi 40 foldere, denumite A01 pana la A40.
3. In primul folder (A01) creezi alte 40 sub-foldere, denumite B01 pana la B40.

Daca ai limitare de foldere /sub-foldere, atunci vei vedea imediat care foldere nu le mai "vede" cititorul.
Daca nu vede nici un folder, atunci copiaza un fisier de muzica (mp3) in fiecare folder si sub-folder. Poate sistemul nu "vede" folderele care nu contin muzica recunoscuta (mp3).

Dupa experimentul de mai sus vei putea sti in cate foldere sa organizezi continutul stick-ului.

ATENTIE!
In denumirea folderelor si fisierelor NU ESTE PERMIS utilizarea diacriticelor si a multor semne speciale!
Rezuma-te DOAR la alfabetul englez si semnele " ", ",", "."-", "_", "!"
Daca sunt si alte semne, schimba-le pe cele de sus.

1 răspuns:
| dannyel86 a răspuns:

Cateva sfaturi care ar putea fi utile:
- Creeaza doar 9 foldere pe stick (12 foldere cu muzica e mult; poti muta piesele, astfel incat sa ai mai putine foldere) si vezi daca ti le detecteaza pe toate.
- Incearca sa nu folosesti diacritice sau caractere speciale atunci cand le denumesti (poate nu le recunoaste in maniera asta).
- E posibil sa existe limitari de sistem in afisarea folderelor, dar ajungi la concluzia asta numai dupa ce faci teste pe playerul utilizat.