| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU
Mi s-a stins laptopul brusc și când l-am aprins scria "Diagnosing your pc" și tot așa. Ce ii pot face? Se repornește de fiecare data și apare acel mesaj...

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Reinstaleaza windowsul si gata si verifica hardul vezi si de curatarea master boot hard

13 răspunsuri:
| BostanDaniel1974 a răspuns:

Depinde ce laptop ai daca ai HP tine apasat in timp ce il deschizi tasta f2 si acolo trebuie sa-l lasi sa-si faca diagnosticul la soft ai acolo trei optiuni urmeaza pasii

| Canndii a răspuns (pentru BostanDaniel1974):

E Asus, am dat acolo și mi-a apărut "attempting repairs>> și tot aștept de 20 min

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Dul la servis e stricat.

| LPCTSTR a răspuns (pentru Canndii):

Un driver nu s-a instalat corect, sau are conflicte cu alte drivere.
Dar se poate si din cauza unei actulaizari care face conflicte cu alte componente.
Asteapta pana isi termina diagnosticul (probabil ai multe programe etc. care ingreuneaza diagnosticul) si dupa incearca sa-i dai un Restore Point sau un backup, dar daca nu ai date importante in partitia unde ai instalat win, il poti reinstala si daca nu formatezi partitiile vecine, iti poti pastra datele din ele, inclusiv programele.

| EvansSM a răspuns:

Este posibil să ai viruși s-au să se fi stricat bateria internă. Cel mai bine ar fi să-l duci la reparat

| RAY a răspuns:

Trebuie vazut de cineva care are habar, reparatile nu se fac online, vi cu el, se testeaza apoi se vede ce are, probleme de windows sau de hardware

| iasmina07 a răspuns:

Este placa de date arsa mi s-a intamplat si mie, casta cam 100 lei sa o schimbi

| BostanDaniel1974 a răspuns (pentru Canndii):

Asa trebuie sa astepti 2 ore

| RAY a răspuns (pentru iasmina07):

Placa de date fata? ))))))))))))) placa de retea, video, de baza, de date se ocupa hardul

| RAY a răspuns (pentru EvansSM):

Bateria interna? daca se strica biosul banuiesc ca vorbesti de el, acel laptop nu se mai deschide

| Canndii a răspuns (pentru RAY):

Asta am făcut, nu s-au șters documentele ci doar aplicațiile.

| Canndii a răspuns (pentru EvansSM):

Au fost virușii, dar am rezolvat!