| mrxmihaix a întrebat:

Buna TPU...
mi se incalzeste rau laptop-ul... trebuie sa il curat de praf? sau daca nu, ce?
si nu imi mai tine imaginea de desktop.trebuie sa-i schimb windowsul, sau e vreun program care mi-l repara?
funda!

7 răspunsuri:
| мαяdυк a răspuns:

Pai cumpara un cooler, sunt speciale pentru laptop

in coltul din dreapta jos scrie cumva ''windows is not ge.nu.ine''?

| mrxmihaix explică (pentru мαяdυк):

Da... si nu tine decat putinthinking ce trebuie facut?

| мαяdυк a răspuns (pentru mrxmihaix):

Http://www.programepc.com/remove-wat-v2-2-6-windows-7-activation-ex-wga/ descarca asta sa, rulezi programul si dupa restart o sa dispara chestia aia si o sa fie totul ok

| SpartaGirl a răspuns (pentru mrxmihaix):

PC-ul meu de obicei dupa ce il lasam ceva "la racit" nu mai avea lag si ca urmare a acestui fapt nu mai frigea.Eu nu prea iti pot rezolva problema, iti sugerez sa te duci la un IT-ist.S-ar putea sa tina si de puterea procesorului.

| SpartaGirl a răspuns:

Buna! Mie mi s-a mai intamplat acest lucru...de obicei era vorba despre ventilatia laptop-ului (este de obicei in stanga). Aceasta se mai supraincalzeste (odata cu laptop-ul) si de aceea se mai blocheaza.Atunci cand se intampla asta, il lasi putin sa se raceasca.De ce se intampla asta? De obicei din cauza excesului de "calcuratorit" si/sau de un program ce necesita prea multa memorie/e prea mare si PC-ul are lag.Eu zic sa intrebi u IT-ist cel mai bine daca problema persista din cauza unui program.

| Jorah a răspuns (pentru SpartaGirl):

De cooler ai auzit? cum sa se supraincalzeasca ventilatia? se incalzesc piesele pentru ca nu are cooler. Ce treaba are IT-istu cu problema ei? Si nu are cum sa fie din cauza unui program, ce program poate face asta? si cum sa aiba ma PC lag, doamne laughing, lasa-te.

Un cooler sau 2 si ai scapat, vei avea un sistem rece.

| iulian80000 a răspuns:

Ca ti se incalzeste laptopu e din cauza partii tehnice:laptopul are un fel de ventilator care il raceste si daca e defect sau ceva de genul patesti ce ai patit.cat despre desktop e de la windows daca e piratat.Mi se intampla si mie dar le mai rezolv.